Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dosięgnij nieba z WSB – 4. Noc Spadających Gwiazd przed nami! Dąbrowa Górnicza
#1
  Witam wszystkich  
Zapraszam na  imprezę popularnonaukową  Dosięgnij nieba z WSB – 4. Noc Spadających Gwiazd przed nami!
Ich obserwacja w mieście nie jest możliwa, przeszkodą są światła latarni - właśnie dlatego już po raz czwarty zapraszamy nad jezioro Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Mowa o Perseidach, czyli roju meteorów przecinających orbitę Ziemi każdego roku, których świetlne łuny będą najlepiej widoczne w sobotę 12 sierpnia. Obserwujcie "spadające gwiazdy", jak zwykle, razem z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Dąbrowskie Obserwatorium bierze od lat czynny udział.
Program:
Godz. 15:00 Nordic Walking - marsz dookoła Pogorii - prowadząca: Ewa Urbanowicz
Godz. 16:00 Pokaz Pole Dance
Godz. 16:00-20:00 Zabawy naukowe i konkursy dla dzieci
Godz. 17:00 Wykład "W drodze do gwiazd" - prowadząca: Marta Koplejewska
Godz. 19:00 Wykład "Od Astrolabium Kopernika po współczesny teleskop" - prowadzący: dr inż. Łukasz Wróblewski
Godz. 20:00 Wykład i obserwacja nieba - Obserwatorium Astronomiczne: Dariusz W. Nelle
Godz. 16.00 do zachodu słońca pokazy Słońca w liniach wodoru H-alfaBig Grinariusz W. Nelle
[attachment=36] 
   
   
 

Serdecznie zapraszam


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
(07-08-2017, 14:20)Deneb64 napisał(a):    
 Witam wszystkich


Za nami 4. Noc Spadających Gwiazd

Nauka, dobra muzyka, taniec i... plaża nad jeziorem - to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników "Nocy Spadających Gwiazd" zorganizowanej po raz czwarty przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Impreza odbyła się w sobotę 12 sierpnia 2017 r. na Plaży Pogoria III, a okazją do spotkania były Perseidy, czyli rój meteorów przelatujący nad ziemią co roku o tej porze.

"Noc Spadających Gwiazd" rozpoczęła się już o 15:00 od marszu nordic walking studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSB pod przewodnictwem Ewy Urbanowicz - seniorzy pokonali trasę dookoła Pogorii. Tuż po marszu można było posłuchać klimatycznej saksofonowej wersji znanych przebojów muzycznych w wykonaniu Solomona - studenta z Nigerii, który odbywa w naszej Uczelni praktykę studencką w ramach programu Erasmus +. Prezentujący swój talent Solomon to jeden z ponad pięciuset zagranicznych studentów w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej pochodzących ze współpracujących z naszą Uczelnią szkół wyższych z całego świata.
 
Aż dwie atrakcje taneczne przygotowano dla miłośników poruszania się w rytm muzyki - maraton zumby wraz z Pszczołą WSBee oraz pokaz ubiegającego się o status dyscypliny olimpijskiej Pole Dance. Mnóstwo atrakcji przygotowano również dla najmłodszych - zabawy naukowe i konkursy, malowanie twarzy, zagadki naukowe, rysowanie kolorową kredą i eksperymenty z bańkami mydlanymi.
 
Zabraknąć nie mogło także naukowego aspektu - zapewniła go Marta Koplejewska w swoim wykładzie "W drodze do gwiazd", dr inż. Łukasz Wróblewski, który opowiedział o czasach "Od Astrolabium Kopernika po współczesny teleskop", a także Dariusz W. Nelle z dąbrowskiego Obserwatorium Astronomicznego przybliżający tajniki Układu Słonecznego.
 
"Noc Spadających Gwiazd" to wydarzenie uzależnione od pogody - mimo iż ta nie dopisała, zainteresowanie udziałem w akcji było duże, a uczestnicy (zwłaszcza dzieci) mieli okazję kreatywnie spędzić czas. Dziękujemy naszemu partnerowi - Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej - oraz wszystkim odwiedzającym nasze namioty za wspólnie spędzony czas!

    Dariusz W. Nelle podczas prelekcji "Narodziny I Rozwój Układu słonecznego"
     Dariusz W. Nelle podczas prelekcji "Narodziny I Rozwój Układu słonecznego"
     Dariusz W. Nelle podczas prelekcji "Narodziny I Rozwój Układu słonecznego"
     Dariusz W. Nelle podczas prelekcji "Narodziny I Rozwój Układu słonecznego"
     Dariusz W. Nelle podczas prelekcji "Narodziny I Rozwój Układu słonecznego"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości