Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XIV FESTIWAL NAUKI WSB w Dąbrowie Górniczej
#1
Witam


XIV FESTIWAL NAUKI WSB 2018

To już tradycja znamy już termin, w tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 12 do 18 marca.
Oczywiście szczegółowy program zajęć w Szkolnym Obserwatorium SP 16 podam w marcu jak i również linki do strony WSB w Dąbrowie Górniczej.
Nasze obserwatorium przygotowało specjalny dwudniowy program.

Już teraz zapraszam.
Odpowiedz
#2
Witam i zapraszam na 18 Festiwal Nauki WSB w Dąbrowie Górniczej.

http://festiwal.wsb.edu.pl/

   
Odpowiedz
#3
Witam,
Parę słów na temat festiwalu jaki możecie znaleźć na stronie festiwalu:

"Festiwal Nauki jest cykliczną inicjatywą organizowaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W ramach XIV edycji Festiwalu Nauki wykłady warsztaty, debaty, pokazy naukowe i webinaria odbywają się równolegle w 6 miastach: Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Krakowie, Częstochowie, Cieszynie oraz w Żywcu.
Organizatorami XIV Festiwalu Nauki są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza. Wśród instytucji wspierających wydarzenie znalazły się m.in. Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Pałac Kultury Zagłębia, Muzeum Miejskie Sztygarka, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Dąbrowie Górniczej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, firma Bricks4Kidz Zagłębie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.
Honorowy Patronat nad Festiwalem Nauki od lat obejmują prestiżowe instytucje, takie jak: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Nauki Kopernik.
Celem Festiwalu jest przybliżenie społeczeństwu tematyki prowadzonych badań naukowych, zapoznanie z najnowszymi osiągnięciami i odkryciami oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Zajęcia kierowane są do różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wydarzeniu towarzyszyć będą także przedstawienia teatralne, wystawy, koncerty oraz pokazy filmowe. Udział we wszystkich spotkaniach festiwalowych jest bezpłatny."


   
   

 
  
Odpowiedz
#4
Witam
Festiwal Nauki jeszcze trwa do niedzieli.
W szkolnym Obserwatorium Astronomicznym SP16 w Dąbrowie Górniczej przez dwa dni prowadziłem zajęcia dydaktyczne i pokazy nieba.
W czwartek udało się nam pooglądać niebo warunki pogodowe się poprawiły na "tapetę" poszedł Syriusz, Orion z M42 i 43, Byk z Hiadami Plejadami M 45 i Krabem M1
oraz Andromeda z M31 i Peryseusz z gromadami otwartymi oraz wiele innych obiektów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości