Chorzów

Wideorelacja z 61. Olimpiady Astronomicznej

Obejrzyjcie relację wideo z przebiegu 61. Olimpiady Astronomicznej, której finał odbył się w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Planetarium Śląskie do końca 2020 r. zostanie rozbudowane i zmodernizowane

Planetarium Śląskie po przebudowie - projekt
Do końca 2020 r. potrwać ma rozbudowa i modernizacja Planetarium Śląskiego. Nowe pomieszczenia powstaną we wzniesieniu będącym dziś podstawą dla charakterystycznego zabytkowego obiektu. Inwestycję samorządu województwa wesprą środki unijne i budżet państwa.

Planetoida „Zosiakaczmarek” na Olimpiadzie Astronomicznej

Uczestnicy zawodów finałowych 60. Olimpiady Astronomicznej
W Planetarium Śląskim zakończyły się zawody finałowe 60. Olimpiady Astronomicznej. Przedstawiamy wyniki i piszemy o specjalnej nagrodzie dla zwyciężczyni, której imię ma znaleźć się wśród kosmicznych obiektów zwanych planetoidami lub asteroidami.

Planetaria z Gwiazdą Betlejemską w tle

Długie grudniowe noce warto wykorzystać do obserwacji nocnego nieba. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Niekiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają tego typu spotkaniom z astronomią. Warto wtedy rozważyć korzystanie z uroków spotkań pod sztucznym niebem. Przedstawiamy ofertę planetariów w różnych miastach.

Astronarium nr 29 o planetariach

Tym razem tematem telewizyjnego serialu naukowego "Astronarium" będą planetaria. Zobaczymy całą ich różnorodność: wielkie w Chorzowie, supernowoczesne w Łodzi, szkolne w Potarzycy, a nawet mobilne. Premiera odcinka w środę 5.10.2016 r. o godz. 15:35 w TVP 3, a powtórka po północy i w czwartek.
Subscribe to RSS - Chorzów