Cygnus

Antares wynosi w kierunku ISS statek Cygnus OA-9

W poniedziałek rano z kosmodromu Wallops w Stanach Zjednoczonych wystartowała rakieta Antares z komercyjnym statkiem zaopatrzeniowym do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Cygnus OA-9.

Rakieta Antares wynosi statek Cygnus w kierunku ISS

Po raz drugi w tym roku, na orbitę wystrzelony został statek Cygnus z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ładunek w drodzę na stację ustawiła rakieta Antares 230 startująca wczesnym rankiem z kosmodromu w Wallops.

Atlas V wynosi zaopatrzenie do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dziś (18 kwietnia) o 17:11 polskiego czasu z przylądka Cape Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Atlas V. Wyniosła na orbitę bezzałogowy statek zaopatrzeniowy do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Cygnus OA-7.

NASA przeprowadziła eksperyment kontrolowanego pożaru w warunkach kosmicznych

Grupa naukowców i inżynierów podczas testów urządzeń eksperymentu Saffire-II i Saffire-I (w tle). Żródło: NASA
21 listopada amerykańska agencja kosmiczna NASA przeprowadziła kolejny eksperyment pod nazwą Saffire-II (Spacecraft Fire Safety), polegający na wywołaniu kontrolowanego pożaru w specjalnym urządzeniu na pokładzie bezzałogowego statku zaopatrzeniowego Cygnus, wykonującego misję zaopatrzeniową Cygnus CRS OA-5 dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jest to drugie z serii trzech doświadczeń, które bada rozprzestrzenianie się pożaru w warunkach mikrograwitacji, jaka panuje w statkach kosmicznych oraz jak zachowują się różne materiały używane w misjach kosmicznych pod wpływem działania otwartego ognia.
Subscribe to RSS - Cygnus