konferencja

Konferencja „Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny” w Pałacu Prezydenckim

Rakieta Bursztyn na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego
22 października 2018 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się organizowana przez Kancelarię Prezydenta RR konferencja pt. „Technologie przyszłości. Przemysł kosmiczny”. Wzięli w niej udział m.in. uczniowie i studenci, przedstawiciele nauki oraz biznesu reprezentujący polski sektor kosmiczny. Konferencji towarzyszyła wystawa eksponatów prezentującą polską myśl techniczną i technologiczną związaną z przemysłem kosmicznym.

Zakończyła się Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych w Krakowie

Tegoroczna konferencja KSAKN (Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych) w Krakowie już za nami. Następna KSAKN już jesienią we Wrocławiu!

Nocny maraton idei. Jaka przyszłość czeka kosmos?

Już jutro startuje nocna konferencja Zawartości. Think about the future, Jack! W gronie teoretyków i praktyków zastanowimy się nad scenariuszami przyszłości dla kosmosu.

100-lecie urodzin Adama Giedrysa, szczecineckiego krawca-astronoma

Pomnik Adama Giedrysa
22 marca 2018 r. o godz. 16:00 w Szczecinku przy ul. Kościuszki 10 zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca Adama Giedrysa, szczecineckiego krawca-astronoma. Po tej uroczystości, o godz. 17:00 w Muzeum Regionalnym w Szczecinku przy ul. Szkolnej 1, zostanie otwarta wystawa poświęcona jubilatowi.

Space Medicine EXPO 2018 odbędzie się w Zielonej Górze

Space Medicine EXPO 2018
Space Medicine EXPO to pierwsza w Polsce konferencja poświęcona w pełni medycynie kosmicznej. Odbędzie się w Zielonej Górze w Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus w dniu 24 lutego 2018 r. Wydarzenie organizuje Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Rozpoczęła się rejestracja na 4. Szkołę Kosmologiczną w Krakowie

Z dniem 1 lutego tego roku ruszyła rejestracja na dwutygodniową Szkołę Kosmologiczną - jej czwartą już edycję. Szkoła przeznaczona jest głównie dla studentów i doktorantów, ale w ubiegłych latach brali w niej także udział młodzi doktorzy.

To już 5 lat Astrobazy Kruszwica

Koordynatorki Astrobazy Kruszwica odbierają dyplom
W dniu 1 grudnia 2017 roku w Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika w Kruszwicy odbyła się uroczysta IX Konferencja Popularno-Naukowa, która została zorganizowana z okazji 5-lecia działalności kruszwickiej Astrobazy. Gospodarzami konferencji były: Marzena Szałkowska - dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 oraz Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska - koordynatorki Astrobazy.

Strony

Subscribe to RSS - konferencja