Kopernik

Ukazała się Urania nr 3/2018

Urania - Postępy Astronomii nr 3/2018
Cykl artykułów poświęconych Kopernikowi, otwarcie ESO Supernova, wywiad astronautą NASA, który naprawiał Kosmiczny Teleskop Hubble'a, czy premiera komiksu o przygodach małej Uranii - to tylko część atrakcji zawartych w Uranii nr 3/2018. Nowy numer naszego czasopisma dostępny jest w sprzedaży od poniedziałku 18 czerwca.

Powstaje film o kulisach wydania drukiem dzieła Mikołaja Kopernika

Mikołaj Kopernik tłumaczy Joachimowi Retykowi oraz Henrykowi Zellowi swoją teorię heliocentryczną
Na początku listopada zakończyły się zdjęcia do filmu dokumentalnego „Tajemnice de Revolutionibius” opowiadającego o kulisach wydania drukiem dzieła życia polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Film realizuje Fundacja Nicolaus Copernicus. Scenariusz napisali wspólnie Robert Szaj i Michał Juszczakiewicz. Reżyserem jest Michał Juszczakiewicz.

Astronarium nr 38 o zagadce grobu Mikołaja Kopernika

W roku 2005 ogłoszono odnalezienie szczątków Mikołaja Kopernika i zaprezentowano rekonstrukcję jego twarzy w starszym wieku. Jednak czy na pewno naukowcy znaleźli szczątki Kopernika? O badaniach grobu Kopernika opowiada najnowszy odcinek "Astronarium". Ogólnopolska premiera w środę o godz. 15:35 w TVP 3, powtórka o godz. 00:40, a potem na YouTube.

W Lubawie odbędzie się konferencja o Koperniku

Konferencja "Kopernik na Ziemi Lubawskiej"
23 maja 2017 roku w lubawskim kinie Pokój odbędzie się międzynarodowa konferencja „Kopernik na Ziemi Lubawskiej”. Naukowcy przedstawią m.in. najnowszy stan badań nad pobytem Mikołaja Kopernika w Lubawie i prowadzonymi tam obserwacjami astronomicznymi. Będą też realizowane nagrania do najnowszego filmu dokumentalnego pt. „Tajemnice De Revolutionibus…”.

Na stronach Astronarium rozpoczął się konkurs o Koperniku

Mikołaj Kopernik oraz okładka książki "Narratio prima"
Na witrynie internetowej programu telewizyjnego "Astronarium" ogłoszono konkurs związany z postacią Mikołaja Kopernika. Do wygrania są ciekawe nagrody: egzemplarze unikatowej książki związanej z polskim astronomem. Zachęcamy do udziału!

Astronarium nr 24 o Mikołaju Koperniku

Pomnik Mikołaja Kopernika
W sobotę 14 maja o godz. 17.00 nastąpi premiera nowego odcinka cyklu telewizyjnego "Astronarium". Będzie to okazja, aby dowiedzieć się o mniej znanych wątkach z życia Mikołaja Kopernika oraz historii jego przełomowego odkrycia.

Dies Natalis Copernici 2016 - Kosmos z polskiej perspektywy

gen. Mirosław Hermaszewski
W ramach obchodów 543. rocznicy Mikołaja Kopernika odbył się wykład gen. Mirosława Hermaszewskiego - pierwszego i jedynego polskiego kosmonauty. Uroczystość pod nazwą "Dies Natalis Copernici" odbyła się dzisiaj w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu i zgromadziła sporo widzów.

Strony

Subscribe to RSS - Kopernik