MNiSW

Astronomia pozostanie osobną dyscypliną naukową!

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uwzględnił argumenty astronomów i ogłosił dzisiaj, iż astronomia pozostanie samodzielną dyscypliną naukową w nowym podziale dyscyplin naukowych i artystycznych opracowanym przez Ministerstwo.

Minister Gowin prosi astronomów o cierpliwość

Jarosław Gowin
W środę 5 września Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wypowiedział się na antenie Polsat News w sprawie projektu nowej listy dyscyplin naukowych, który wzbudził liczne protesty m.in. z powodu usunięcia astronomii z listy samodzielnych dyscyplin. Zadeklarował iż analizuje nadesłane uwagi i poprosił astronomów o cierpliwość.

Ratujmy polską astronomię - co piszą media?

Astronomowie protestują przeciwko usunięciu ich dziedziny z listy samodzielnych dziedzin naukowych w projekcie MNiSW. W szczególności dniach 30-31 sierpnia zamieścili publiczną petycję, którą w tak czasie podpisało prawie 8000 osób. Sprawą zainteresowały się też liczne media. Oto wybór materiałów medialnych.

Wielkie poparcie dla akcji "Ratujmy polską astronomię"

Ratujmy polską astronomię
Polskie Towarzystwo Astronomiczne zamieściło podziękowania za wsparcie oraz podsumowanie akcji "Ratujmy polską astronomię" przeprowadzonej 30-31 sierpnia. W jej ramach zbierano poparcie pod apelem do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o rezygnację z pomysłu usunięcia astronomii z listy samodzielnych dyscyplin naukowych.

Ratujmy polską astronomię!

Ratujmy polską astronomię! Potrzebne są głosy poparcia pod protestem przeciwko usunięciu astronomii z listy samodzielnych dyscyplin naukowych (taki pomysł ma Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Głosy zbiera Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

Planetobus z mobilnym planetarium wyruszył w Polskę

Uczestnicy konferencji w Kobyłce

21 marca 218 r. w Kobyłce miała miejsce konferencja inaugurująca działanie Planetobusu i mobilnego planetarium Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu edukacyjnego „Nauka dla Ciebie”. Celem programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik „Planetobus” jest popularyzacja astronomii wśród dzieci z małych miejscowości.

Wyniki konkursu Popularyzator Nauki 2017

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki. Zwycięzców konkursu organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłoszono podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik. Wśród laureatów są popularyzatorzy astronomii.

Strony

Subscribe to RSS - MNiSW