numery archiwalne

Cyfrowe Archiwum Komeciarza już kompletne

W Cyfrowym Archiwum „Komeciarza” (dostępnym na stronie SOK PTMA, w zakładce Komeciarz) pojawiły się cyfrowe wersje brakujących wcześniej numerów. Sekcja udostępniła swoim czytelnikom wszystkie numery sprzed wznowienia wydania (roczniki 1995-2006), a także dwa z czterech numerów nowej serii (od 2014).

Zeskanowane „Postępy Astronomii” dostępne w sieci

Do tej pory w naszym cyfrowym archiwum prezentowaliśmy archiwalne numery "Uranii". Teraz pora na drugi z tytułów, które po połączeniu dały współczesną "Uranię", czyli "Postępy Astronomii". Od razu udostępniamy bardzo dużą partię: kompletne roczniki od 1953 aż do 1990 roku.

Galeria okładek Uranii

Galeria okładek Uranii
Jako dodatek do cyfrowego archiwum zeskanowanych numerów Uranii, przygotowaliśmy galerię okładek czasopisma, zarówno tych najnowszych, jak i tych z dawnych lat. Miłego przeglądania!

Tysiąc pobrań najstarszego numeru Uranii

Urania nr 1/1922
Cyfrowe Archiwum Uranii zadebiutowało w sierpniu 2013 r. Dzisiaj licznik pobrań pliku PDF z najstarszym numerem czasopisma (1/1922) przekroczył tysiąc.

Cyfrowe Archiwum Uranii z kompletem numerów przedwojennych

Urania nr 3/1939
Cyfrowe Archiwum Uranii wzbogaciło się o kolejne egzemplarze czasopisma. Od dzisiaj dostępne jest następne dziesięć roczników, co oznacza że internauci mają dostęp już do kompletu przedwojennych numerów "Uranii" z lat 1922-1939. Wśród nich można znaleźć m.in. artykuły pisane przez prof. Antoniego Opolskiego, który być może jest najstarszym żyjącym astronomem na świecie - w tym roku obchodził 100-lecie swoich urodzin.

Cyfrowe archiwum Uranii w PDF

Urania nr 1/1922 (Uranja nr 1/1922)
Udostępniliśmy pierwszą partię zeskanowanych numerów archiwalnych Uranii. Pliki są dostępne w dwóch formatach: popularnym PDF oraz bibliotecznym DjVu. Na początek lata 1922-1929, czyli pierwsze historyczne "Uranie", wtedy jeszcze w pisowni "Uranja".

W sklepie Uranii akceptujemy karty kredytowe

Urania - prenumerata na rok 2013
Dzisiaj udostępniliśmy nowy sposób płatności w sklepie internetowym Uranii - kartami kredytowymi. Można w ten sposób opłacać zarówno prenumeratę, jak i zamówienia starszych numerów czasopisma. Oprócz kart kredytowych dostępne są także przelewy on-line ponad dwudziestu największych banków. Natomiast zwolennicy bardziej tradycyjnej formy mogą dokonać wpłaty w banku lub na poczcie. Sklep internetowy Uranii dostępny jest pod adresem: http://sklep.pta.edu.pl.
Subscribe to RSS - numery archiwalne