ochrona środowiska

Europejski satelita zbada stan lasów na Ziemi

Europejska Agencja Kosmiczna przeprowadzi misję, która zbada jaki jest obecnie stan oraz jak zmieniają się lasy na naszej planecie. 7. misja programu Europejskiej Agencji Kosmicznej Earth Explorer wystartuje w 2021 roku, a w montaż satelity zaangażowana jest polska firma.

Satelity Sentinel-1 ukazały podtapiany wieżowiec

Sztuczne satelity Ziemi Sentinel-1 (ESA) ujawniły, że wieżowiec Millennium Tower, zlokalizowany w centrum San Francisco, jest podtapiany średnio kilkoma centymetrami wody rocznie. Badanie miasta z wysokości lotu satelity pozwala naukowcom usprawnić kontrolę nad zmianami poziomu gruntu i jego ruchami w obrębie miast – także europejskich.

Jedna trzecia ludzkości nie ma szans na zobaczenie na niebie Drogi Mlecznej

Z jednej strony coraz intensywniej rozwijają się loty kosmiczne i badania astronomiczne, a z drugiej - jedna trzecia mieszkańców naszej planety nie ma szans na zobaczenie na niebie Drogi Mlecznej. Wnioski płynące z opublikowanego właśnie najnowszego atlasu zanieczyszczenia świetlnego na Ziemi mogą być niepokojące. Czyżby widok ten miał stać się niedługo obrazem tylko dla garstki wybranych, a ludzkość jako ogół społeczeństwa straci swój naturalny związek z kosmosem w postaci widoku rozgwieżdżonego nieba?
Subscribe to RSS - ochrona środowiska