OMSA

Wyniki 43. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego (OMSA)

Znamy wyniki finałowego konkursu 43. OMSA w Grudziądzu. Wygrała Paulina Feister z Tczewa, a poziom referatów był na tyle wyrównany, że drugie miejsce zdobyły aż trzy osoby.

Rozpoczęło się Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA)

W Grudziądzu rozpoczęło się Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA) - zapraszamy na transmisję na żywo.

Astronarium nr 23 o astronomii w szkole

W sobotę 30 kwietnia o godz. 17.00 premiera nowego odcinka "Astronarium" na antenie TVP 3. Tym razem będzie o astronomii w szkole. Zobaczycie szkolne obserwatoria - astrobazy, uczniów pasjonujących się kosmosem i dwa ogólnopolskie konkursy będące kuźnią przyszłych polskich astronomów.

Zakończyło się XLII Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA)

Uczestnicy 42. OMSA w Grudziądzu
Dnia 9 kwietnia 2016 roku o godzinie 9:00 w sali plenarnej grudziądzkiego Ratusza odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego im. prof. Roberta Głębockiego. "Urania" ufundowała nagrody dla laureatów, a redaktor naczelny czasopisma był jednym z członków jury.

Zakończyło się XLI Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA 2015)

OMSA 2015 - zdjęcie zbiorowe
W dniach 19-21 marca w Grudziądzu odbyło się Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA). Wzięli w nim udział laureaci wojewódzkich etapów konkursu, którzy prezentowali swoje referaty,. Zwycięzcą został Jakub Morawski z Bielska Białej.

Zaćmienie Słońca - transmisja online (na żywo)

Zaćmienie Słońca - transmisja na żywo (live)
Dzisiaj będzie w Polsce widoczne częściowe zaćmienie Słońca. Początek przed godziną dziesiątą, koniec około godziny dwunastej. Jeśli nie macie możliwości zobaczenia na żywo, to w internecie będą różne transmisje online. Jedną z nich zapowiada grudziądzkie planetarium, w którym właśnie trwa Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne (OMSA). Podajemy linki także do kilku innych transmisji na żywo.
Subscribe to RSS - OMSA