PTMA

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA) to największa polska organizacja zrzeszająca miłośników astronomii i badań kosmosu. W portalu zebraliśmy wiadomości dotyczące działalności PTMA.

Polak odnalazł 38 nowych kandydatek na planety pozasłoneczne!

Członek oddziału PTMA Białystok, Gabriel Murawski, aktywnie uczestniczy w nowym projekcie organizowanym przez Zooniverse: Exoplanet Explorers. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działania "Zooniverse: Exoplanet Explorers"

Filmiki Sekcji Obserwatorów Komet PTMA

W sobotę 04.03 ukazał się już siódmy nowy odcinek serii filmów przeglądowych pt. "Przegląd aktualności - Wszechświat Komet SOK PTMA”

Rocznica 50-lecia powstania Oddziału PTMA Lublin!

W bieżącym roku Oddział PTMA w Lublinie będzie obchodził pięćdziesięciolecie istnienia. Według wstępnych ustaleń uzgodniono termin uroczystości na dzień 22.04.2017 r.

II OFAFA 2016 przeszedł do historii

W dniach 18-20 listopada 2016 roku w Niepołomicach odbył się II Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych (OFAFA 2016). Organizatorem Festiwalu jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii. Filmy konkursowe można było oglądać przez pierwsze dwa dni.

W Szczecinie jest pomysł na budowę edukacyjnego obserwatorium i planetarium

10 listopada 2016 r. odbyło się w Szczecinie konferencja dla nauczycieli dotycząca edukacji astronomicznej w szkołach i planowanych projektów w zakresie popularyzacji wiedzy o kosmosie. Zaprezentowano podczas niej m.in. projekt Astrolab – budowy obserwatorium i planetarium w Szczecinie. Na projekt będzie można głosować za kilka tygodni w ramach budżetu obywatelskiego Szczecina.

Zmarł Tadeusz Szufa, pasjonat budowy amatorskich teleskopów astronomicznych

Tadeusz Szufa
Otrzymaliśmy smutną informację, że 17 października 2016 r. zmarł Tadeusz Szufa, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA). Miał 95 lat.

IX Konferencja SOK PTMA już za nami!

W dniach 8-9 października 2016 roku, w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach odbyła się IX Konferencja SOK PTMA. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „30 lat zorganizowanych obserwacji komet w Polsce”.

Strony

Subscribe to RSS - PTMA