PW-Sat2

Pierwsze zdjęcie Ziemi wykonane przez satelitę PW-Sat2

5 grudnia 2018 około godziny 10:38 UTC studencki satelita PW-Sat2 na polecenie stacji naziemnej w Warszawie wykonał pierwsze polskie zdjęcie satelitarne Ziemi. Nie jest to pierwsza polska fotografia Ziemi zrobiona z orbity. Taką jest zdjęcie wykonane ręcznym aparatem w 1978 r. przez kosmonautę mjr Mirosława Hermaszewskiego.

Udany start rakiety Falcon 9 z polskimi ładunkami

Rakieta Falcon 9 wykonała udany lot orbitalny. W misji wyniesiony został 4. polski sztuczny satelita, a sam start był dla firmy SpaceX pod kilkoma względami rekordowy.

Start PW-Sat2 przełożony na poniedziałek

To już kolejna data startu rakiety Falcon 9 z polskim satelitą PW-Sat2. Tym razem start przewidziany na 1 grudnia, następnie na 2 grudnia, został przesunięty na poniedziałek 3 grudnia "ze względu na konieczność przeprowadzenia dodatkowych inspekcji".

Start satelity PW-Sat2 znów przesunięty

Zespół satelity PW-Sat2 poinformował na swoim profilu facebookowym o kolejnym przesunięciu startu rakiety Falcon 9. Tym razem z powodu trudnych warunków pogodowych. Nowy termin jest jeszcze nie znany. Być może będzie to 1 grudnia 2018.

Nowa data startu satelity PW-Sat2

Zespół PW-Sat2
Zespół studentów Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej poinformował na profilu misji PW-Sat2 o nowym terminie startu rakiety Falcon 9 z polskim satelitą na pokładzie. Start nastąpi 28 listopada 2018 r. o godz. 19:32 CET

Przełożony start satelity PW-Sat2

Start rakiety Falcon 9
Firma SpaceX przekazała na Twitterze informację, o przesunięciu startu misji SSO-A, w ramach której miał polecieć polski satelita studencki PW-Sat2. Aktualnie nie jest znana nowa data startu.

Jak odbierać sygnał PW-Sata2?

Anteny stacji naziemnej PW-Sat2 na wydziale EiTI Politechniki Warszawskiej
Już w poniedziałek, 19 listopada 2018 r. spodziewane jest wyniesienie satelity PW-Sat2 na orbitę na pokładzie rakiety Falcon 9! Podczas swojej czterdziestodniowej misji PW-Sat2 będzie nadawał w paśmie amatorskim i każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt radioamatorski, będzie w stanie odbierać i dekodować dane. SKA wspólnie z firmą SoftwareMill udostępniły narzędzia, dzięki którym będzie to możliwe!

Strony

Subscribe to RSS - PW-Sat2