rakiety

NASA dołącza do międzynarodowego zespołu badającego anomalię magnetosfery

Na północy Norwegii ochronny "bąbel" magnetyczny otaczający Ziemię zapada się miejscowo do środka, umożliwiając cząstkom z Kosmosu spadek w kierunku naszej planety. Ta magnetyczna anomalia jest wyjątkowym miejscem, w którym energia wiatru słonecznego spływa bezpośrednio do atmosfery. To też naturalne laboratorium pozwalające badać, jak energetyczne cząstki z przestrzeni kosmicznej wpływają na atmosfery planetarne.

PTR będzie współpracowało z Kołem Naukowym SimLE przy projektach rakietowych

PTR i SimLE
23 stycznia 2018 r. Polskie Towarzystwo Rakietowe podpisało oficjalną umowę o współpracy z Kołem Naukowym SimLE z Politechniki Gdańskiej. W jej ramach PTR obejmie patronat nad Działem Projektów Kosmicznych Stardust Koła Naukowego SimLE.

Siódmy „Festiwal Meteora” już za nami

Uczestnicy "Festiwalu Meteora 2017"
Na przełomie września i października (30 września/1 października) odbył się kolejny, już 7 zlot modelarzy i miłośników rakiet czyli „Festiwal Meteora 2017”, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Zazwyczaj miejscem organizowania festiwalu był poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim, ale w roku 2017, dzięki uprzejmości gminy Klucze, udało się przeprowadzić tę imprezę na terenie ważnym dla historii polskich rakiet, czyli na piaskach Pustyni Błędowskiej.

Start Ariane 5 z parą satelitów telekomunikacyjnych

Europejska rakieta Ariane 5 poleciała po raz 4. w tym roku. Tym razem wyniosła na orbitę dwa ciężkie satelity telekomunikacyjne: telewizyjnego i łączności lotniczej Inmarsat-S/HellasSat-3 oraz satelitę telekomunikacyjnego GSAT-17 z Indii.
Subscribe to RSS - rakiety