rakiety

Festiwal Meteor 2018 już za nami

W dniach 8-9 września 2018 miała miejsce 8. edycja Festiwalu Meteor. Podobnie jak w roku 2017 impreza odbyła się na Pustyni Błędowskiej, w jej wojskowej części. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR)

Już prawie 100 startów rakietowych w 2018 roku

Rosyjski start wojskowy rakiety Rokot był 99. lotem orbitalnym w tym roku. Podsumowujemy starty z ostatnich dni.

Zwycięzcy ogólnopolskich konkursów kosmicznych w Sieradzu w 2018 r.

W dniach 15 czerwca – 15 września 2018 r. odbywały się dwa konkursy kosmiczne - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kosmicznej pt. „Rakiety w Polsce i na Świecie” oraz konkurs plastyczny pt. „Rakiety w domu i w zagrodzie”. Towarzyszyły one IX Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej. Organizatorami konkursów było Miasto Sieradz oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Nieudany start pierwszej prywatnej chińskiej rakiety orbitalnej

Chińskie prywatne przedsiębiorstwo LandSpace przeprowadziło dziś pierwszą próbę umieszczenia ładunku na orbicie za pomocą swojej rakiety Zhuque-1. Niestety lot nie był udany.

Weź udział w konkursach "Rakiety w Polsce i na Świecie" oraz "Rakiety w domu i w zagrodzie"

Plakat konkursowy
Jeszcze do 15 września można wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kosmicznej pt. "Rakiety w Polsce i na Świecie" oraz towarzyszącym mu konkursie plastycznym "Rakiety w domu i w zagrodzie". Organizatorami konkursów są Miasto Sieradz oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone 4 października 2018 roku na zakończenie IX Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej.

Festiwal Meteor ponownie na Pustyni Błędowskiej

Już w najbliższy weekend (8-9 września br.) miłośnicy modelarstwa rakietowego spotkają się na imprezie pt. „Festiwal Meteor 2018”, która odbędzie się na Pustyni Błędowskiej. Wydarzenie organizowane jest po raz 8. przez Polskie Towarzystwo Rakietowe.

„Rakiety w Polsce i na Świecie” – ogólnopolski konkurs kosmiczny dla młodzieży szkolnej

Start rakiety Saturn V
Miasto Sieradz i Centrum Badań Kosmicznym PAN zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kosmicznej dla młodzieży szkolnej pt. „Rakiety w Polsce i na świecie” oraz w towarzyszącym mu konkursie plastycznym pt. „Rakieta w domu i w zagrodzie”. Prace należy nadsyłać do 15 września 2018 r.

Strony

Subscribe to RSS - rakiety