rakiety

Chiny chcą zbudować rakietę o wielkości Saturna V

Bliska przyszłość chińskiego programu kosmicznego wygląda bardzo ciekawie. Nowa seria rakiet, własna stacja kosmiczna, program bezzałogowej eksploracji Księżyca to najważniejsze punkty rozwoju ostatnich lat. Teraz kraj wybiega dalej w przyszłość, planując budowę rakiety, która rozmiarami przypomina Saturna V i której zadaniem będzie transport chińskich kosmonautów na powierzchnię Księżyca.

NASA dołącza do międzynarodowego zespołu badającego anomalię magnetosfery

Na północy Norwegii ochronny "bąbel" magnetyczny otaczający Ziemię zapada się miejscowo do środka, umożliwiając cząstkom z Kosmosu spadek w kierunku naszej planety. Ta magnetyczna anomalia jest wyjątkowym miejscem, w którym energia wiatru słonecznego spływa bezpośrednio do atmosfery. To też naturalne laboratorium pozwalające badać, jak energetyczne cząstki z przestrzeni kosmicznej wpływają na atmosfery planetarne.

PTR będzie współpracowało z Kołem Naukowym SimLE przy projektach rakietowych

PTR i SimLE
23 stycznia 2018 r. Polskie Towarzystwo Rakietowe podpisało oficjalną umowę o współpracy z Kołem Naukowym SimLE z Politechniki Gdańskiej. W jej ramach PTR obejmie patronat nad Działem Projektów Kosmicznych Stardust Koła Naukowego SimLE.

Siódmy „Festiwal Meteora” już za nami

Uczestnicy "Festiwalu Meteora 2017"
Na przełomie września i października (30 września/1 października) odbył się kolejny, już 7 zlot modelarzy i miłośników rakiet czyli „Festiwal Meteora 2017”, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Zazwyczaj miejscem organizowania festiwalu był poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim, ale w roku 2017, dzięki uprzejmości gminy Klucze, udało się przeprowadzić tę imprezę na terenie ważnym dla historii polskich rakiet, czyli na piaskach Pustyni Błędowskiej.

Start Ariane 5 z parą satelitów telekomunikacyjnych

Europejska rakieta Ariane 5 poleciała po raz 4. w tym roku. Tym razem wyniosła na orbitę dwa ciężkie satelity telekomunikacyjne: telewizyjnego i łączności lotniczej Inmarsat-S/HellasSat-3 oraz satelitę telekomunikacyjnego GSAT-17 z Indii.
Subscribe to RSS - rakiety