rakiety

Weź udział w konkursach "Rakiety w Polsce i na Świecie" oraz "Rakiety w domu i w zagrodzie"

Plakat konkursowy
Jeszcze do 15 września można wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kosmicznej pt. "Rakiety w Polsce i na Świecie" oraz towarzyszącym mu konkursie plastycznym "Rakiety w domu i w zagrodzie". Organizatorami konkursów są Miasto Sieradz oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone 4 października 2018 roku na zakończenie IX Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej.

Festiwal Meteor ponownie na Pustyni Błędowskiej

Już w najbliższy weekend (8-9 września br.) miłośnicy modelarstwa rakietowego spotkają się na imprezie pt. „Festiwal Meteor 2018”, która odbędzie się na Pustyni Błędowskiej. Wydarzenie organizowane jest po raz 8. przez Polskie Towarzystwo Rakietowe.

„Rakiety w Polsce i na Świecie” – ogólnopolski konkurs kosmiczny dla młodzieży szkolnej

Start rakiety Saturn V
Miasto Sieradz i Centrum Badań Kosmicznym PAN zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kosmicznej dla młodzieży szkolnej pt. „Rakiety w Polsce i na świecie” oraz w towarzyszącym mu konkursie plastycznym pt. „Rakieta w domu i w zagrodzie”. Prace należy nadsyłać do 15 września 2018 r.

Chiny chcą zbudować rakietę o wielkości Saturna V

Bliska przyszłość chińskiego programu kosmicznego wygląda bardzo ciekawie. Nowa seria rakiet, własna stacja kosmiczna, program bezzałogowej eksploracji Księżyca to najważniejsze punkty rozwoju ostatnich lat. Teraz kraj wybiega dalej w przyszłość, planując budowę rakiety, która rozmiarami przypomina Saturna V i której zadaniem będzie transport chińskich kosmonautów na powierzchnię Księżyca.

NASA dołącza do międzynarodowego zespołu badającego anomalię magnetosfery

Na północy Norwegii ochronny "bąbel" magnetyczny otaczający Ziemię zapada się miejscowo do środka, umożliwiając cząstkom z Kosmosu spadek w kierunku naszej planety. Ta magnetyczna anomalia jest wyjątkowym miejscem, w którym energia wiatru słonecznego spływa bezpośrednio do atmosfery. To też naturalne laboratorium pozwalające badać, jak energetyczne cząstki z przestrzeni kosmicznej wpływają na atmosfery planetarne.

PTR będzie współpracowało z Kołem Naukowym SimLE przy projektach rakietowych

PTR i SimLE
23 stycznia 2018 r. Polskie Towarzystwo Rakietowe podpisało oficjalną umowę o współpracy z Kołem Naukowym SimLE z Politechniki Gdańskiej. W jej ramach PTR obejmie patronat nad Działem Projektów Kosmicznych Stardust Koła Naukowego SimLE.

Siódmy „Festiwal Meteora” już za nami

Uczestnicy "Festiwalu Meteora 2017"
Na przełomie września i października (30 września/1 października) odbył się kolejny, już 7 zlot modelarzy i miłośników rakiet czyli „Festiwal Meteora 2017”, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe. Zazwyczaj miejscem organizowania festiwalu był poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim, ale w roku 2017, dzięki uprzejmości gminy Klucze, udało się przeprowadzić tę imprezę na terenie ważnym dla historii polskich rakiet, czyli na piaskach Pustyni Błędowskiej.

Strony

Subscribe to RSS - rakiety