SpaceForest

Odbył się pierwszy lot rakiety Bigos 4

Start rakiety Bigos 4
Rakieta Bigos 4 firmy SpaceForest z Gdyni odbyła inauguracyjny lot w piątek 2 listopada 2018 r. na terenie lotniska wojskowego w Babich Dołach. Próba zakończyła się pełnym sukcesem.

SpaceForest ukończył rakietę BIGOS 4

Takieta BIGOS 4
Pod koniec września firma SpaceForest poinformowała, że prace nad rakietą BIGOS 4 zostały ukończone. Rakietę można było zobaczyć w Bremen podczas 69 edycji IAC (International Astronautical Congress) w dniach 1-5 października br.

PAK rozmawia o otwarciu polskiej przestrzeni powietrznej dla lotów rakiet suborbitalnych

Polska Agencja Kosmiczna podjęła rozmowy z Instytutem Lotnictwa, Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz instytucjami odpowiedzialnymi za polską przestrzeń powietrzną - Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i Szefostwem Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP - na temat możliwości wykonywania nad terytorium Polski cywilnych lotów rakietowych na wysokości suborbitalne z wykorzystaniem terenów i infrastruktury poligonów wojska polskiego.

SpaceForest ogłasza konkurs dla nazwę dla rakiety suborbitalnej

SIR
25 czerwca 2018 r. firma SpaceForest z Gdyni ogłosiła konkurs na nazwę dla rakiety suborbitalnej, która formalnie nazywa się SIR (Suborbital Inexpensive Rocket). Konkurs kończy się 4 lipca br. o godz. 12:00.

SpaceForest zbuduje pierwszą w Polsce komercyjną rakietę suborbitalną

Rodzina rakiet SpaceForest
Firma SpaceForest z Gdyni poinformowała, że w ramach programu „Szybka Ścieżka” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju złożyła wniosek o dofinansowanie rakiety suborbitalnej SIR (ang. Suborbital Inexpensive Rocket). Projekt budowy pierwszej polskiej komercyjnej rakiety suborbitalnej rozpocznie się w kwietniu 2018 roku. Przewidywany start to rok 2022.
Subscribe to RSS - SpaceForest