Astronarium nr 55 o supernowych

Dzisiaj nowy odcinek Astronarium - tym razem tematem będą supernowe. Są nowe godziny emisji programu w TVP 3: w soboty o 15:30 i 23:15 oraz w poniedziałki o 11:15.

Supernowe to jedne z najpotężniejszych eksplozji we Wszechświecie. W jaki sposó do nich dochodzi? Jakie rozróżniamy typy supernowych i czym różnią sięod siebie? A także co supernowe mogą nam powiedzieć o kosmosie? Te i inne zagadnienia będą tematem Astronarium nr 55,  programu popularnonaukowego realizowanego przez Telewizję Polską oraz Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

Ważna informacja: nastąpiły zmiany w ramówce telewizyjnej, skutkiem czego są także nowe godziny emisji Astronarium. Premiery będą teraz w soboty o god. 15:30, powtórki o 23:15 oraz w poniedziałki o godz. 11:15. Oczywiście nadal program będzie również zamieszczany na YouTube, dzień po premierze telewizyjnej. Pełny spis znajdziecie na stronie programu.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Telewizji Polskiej, przy wsparciu finansowym od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.