Drużyna Raptors potrzebuje wsparcia na wyjazd na zawody łazików studenckich w USA

Łazik zespołu Raptors z Politechniki Łódzkiej
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej, ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów "łazików marsjańskich" European Rover Challenge, potrzebuje wsparcia, aby pojechać na zawody University Rover Challenge do Stanów Zjednoczonych. Fundusze na wyjazd próbują zebrać poprzez portal Polakpotrafi.pl.

Czy warto wesprzeć łódzki zespół? W ubiegłym roku zostali zwycięzcami zawodów European Rover Challenge, który odbywały się w Jasionce koło Rzeszowa. To ich największy sukces - teraz chcieliby go powtórzyć w USA. Startowali także w kilku innych zawodach, m.in. w Polsce, w Niemczech, w Austrii, w których zajmowali wysokie miejsca od 2 do 6.

Wyjazd kilkuosobowej ekipy to koszt 25 tysięcy złotych. Studenci postanowili poprosić o wsparcie internautów i otworzyli zbiórkę w portalu PolakPotrafi.pl zatytułowaną "Zostań z nami mistrzem (wszech)świata!".

Warto wspomnieć, iż w "Uranii" nr 6/2016 zamieściliśmy poradnik zbudowania własnego łazika, opracowany właśnie przez członków zespołu Raptors.

Film przedstawiający drużynę Raptors.

Na zdjęciu:
Studencki łazik zespołu Raptors z Politechniki Łódzkiej. Źródło: Raptors / Politechnika Łódzka.