Start satelity PW-Sat2 znów przesunięty

Zespół satelity PW-Sat2 poinformował na swoim profilu facebookowym o kolejnym przesunięciu startu rakiety Falcon 9. Tym razem z powodu trudnych warunków pogodowych. Nowy termin jest jeszcze nie znany. Być może będzie to 1 grudnia 2018.

Informację o kolejnym przełożeniu startu rakiety wynoszącej satelitę PW-Sat2 zespół studentów SKA otrzymał we wtorek, w godzinach wieczornych czasu polskiego.  Start został przełożony z powodu prognoz pogody przewidujących niekorzysten warunki pogodowe.

Pomimo, że start znów się przesunął, zaplanowane na dziś uroczystości w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej i tak się odbędą. Studenci zapraszają zgodnie z planem na godz. 18:30 na przyjęcie przedstartowe połączone z prezentacją ich projektu, sesją putań i odpowiedzi o raz z konferencją prasową.

Paweł Z. Grochowalski

Źródłp: PW-Sat2