Urania nagrodzona w konkursie Popularyzator Nauki 2014

8 grudnia odbyła się gala finałowa konkursu Popularyzator Nauki 2014, zorganizowanego przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Redakcja Uranii otrzymała wyróżnienie specjalne!

Była to 10. jubileuszowa edycja konkursu. W finałowej uroczystości wzięła udział m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska. W konkursie nagrodzono osoby i instytucje działające na polu popularyzacji nauki, zarówno naukowców, jak i osoby niezwiązane z nauką. Laureatów wybrano spośród prawie 70 kandydatur.

Redakcja "Uranii - Postępów Astronomii" otrzymała wyróżnienie specjalne. Traktujemy to jako nagrodę dla wszystkich osób, które w ciągu ponad 90 lat tworzyły nasze czasopismo: zarówno obecnie, jak i w czasach gdy "Urania" oraz "Postępy Astronomii" ukazywały się osobno.

Oto lista laureatów konkursu Popularyzator Nauki 2014 w poszczególnych kategoriach. Gratulujemy wszystkim!

• Popularyzatorzy Indywidualni - Naukowcy: dr Robert Masłajek, adiunkt w Instytucie Genetyki i Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
  • Popularyzatorzy Indywidualni - Animatorzy Popularyzacji: Michał Szydłowski (Pan Korek)
  • Instytucje Naukowe: Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk
  • Instytucje Pozanaukowe: Grupa EkoLogiczna