2017

2017 - rakietowe podsumowanie roku

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem roku 2017 w startach rakietowych. Oprócz rocznych statystyk i chronologii startów orbitalnych przeczytają Państwo o, naszym zdaniem, najważniejszych wydarzeniach z dziedziny rozwoju technologii kosmicznych.

2017 - misje załogowe i badania Ziemi

Publikujemy drugą część cyklu podsumowań roku. Tym razem opisujemy ważniejsze rzeczy, które wydarzyły się w 2017 roku w lotach załogowych. Podsumowujemy nasz cykl cotygodniowych Aktualności z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zapowiedzi planów NASA i postępy Chin w budowie własnej stacji orbitalnej. Dodatkowo przypominamy najciekawsze misje poświęcone badaniom Ziemi.

2017 - podsumowanie odkryć w astronautyce

Zaczynamy cykl podsumowań roku w astronautyce. Pierwszą część poświęcamy badaniom kosmicznym i jest o czym pisać. W 2017 roku minął 20. rok ciągłej eksploracji Marsa, 40. rok działania sond Voyager, a sonda Cassini zakończyła ponad 13 lat badań Saturna. Bardzo dużo mówiło się też o falach grawitacyjnych i coraz niezwyklejszych układach planetarnych odkrywanych przez misje kosmicznych teleskopów. To wszystko podsumowujemy w poniższym zestawieniu.
Subscribe to RSS - 2017