European Rover Challenge

European Rover Challenge 2018 odbędą się w Starachowicach

Europejskie zawody łazików marsjańskich wracają po dwurocznej przerwie do województwa świętokrzyskiego. Czwarta edycja jednego z największych w Europie wydarzeń robotyczno-kosmicznych odbędzie się w dniach 14 – 16 września 2018 r. w Starachowicach na terenie Muzeum Przyrody i Techniki.

Polscy studenci wygrali European Rover Challenge 2016

Zespół Raptors z Politechniki Łódzkiej
Dzisiaj zakończyły się zawody studenckich łazików marsjańskich. Pierwsze dwa miejsca zajęły zespoły z Polski: ekipa Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz drużyna Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej. Trzecie miejsca przypadło kanadyjskim studentom z McGill z Queens University w Kingston.

Koło Rzeszowa startują Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich

Dzisiaj koło rzeszowskiego lotniska zaczyna się wielka impreza kosmiczna: zawody łazików marsjańskich, konferencja robotyczna, ogłoszenie przez rząd polskiej strategii kosmicznej oraz mnóstwo innych atrakcji i pokazów przygotowanych przez wiele instytucji. Będzie też oczywiście Polskie Towarzystwo Astronomiczne ze stoiskiem czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii", pokazami filmowymi i warsztatami dziennikarskimi. Zapraszamy!

Urania nr 3/2016 o zderzeniach czarnych dziur i zawodach łazików marsjańskich

Urania nr 3/2016
Dostępny jest numer 3/2016 polskiego dwumiesięcznika popularnonaukowego o kosmosie. Tym razem w "Uranii - Postępach Astronomii" przeczytamy m.in. o zderzeniach czarnych dziur, o badaniach śladów supernowych sprzed kilku milionów lat, a także o "łazikach marsjańskich" w obszernym wywiadzie-zapowiedzi największej imprezy robotyczno-kosmicznej w Europie (ERC 2016). "Urania" dostępna jest w tradycyjnej formie papierowej oraz w wydaniu cyfrowym. Zachęcamy do lektury!

Ogłoszono listę drużyn zakwalifikowanych do European Rover Challenge 2016

Studencki "łazik marsjański"
Na stronie internetowej European Rover Challenge (ERC 2016) podano pełną listę studenckich zespołów zakwalifikowanych do udziału w zawodach. Wśród konstruktorów "łazików marsjańskich" jest 17 drużyn z polskich uczelni. Zawody odbędą się w Polsce w połowie września. Więcej o imprezie m.in. w kolejnym numerze czasopisma "Urania - Postępy Astronomii".

Kanadyjski zespół wygrał zawody łazików marsjańskich ERC 2015

Kilka dni temu zakończyły się Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich (ERC 2015), które 5-6 września odbywały się w Podzamczu koło Chęcin. Zwycięzcą został zespół z Kanady. Miejsce drugie zajęła polska ekipa z Politechniki Białostockiej, a trzecie - kolejny zespół kanadyjski.

Za trzy tygodnie European Rover Challenge 2015 koło Kielc

European Rover Challenge 2015
5 i 6 września w Podzamczu koło Chęcin odbędzie się największa w Europie impreza robotyczno-kosmiczna European Rover Challenge 2015. Skierowana jest do młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi. Jako patron wydarzenia zachęcamy do udziału.
Subscribe to RSS - European Rover Challenge