książki

Książka NRAO - pionierzy radioastronomii

Czy znacie kogoś, kto bardzo interesuje się fizyką i astronomią - a w szczególności radioastronomią? Jeśli tak, ta książka może stanowić doskonały prezent gwiazdkowy.

Poza Ziemię - nowa książka dawnego redaktora naczelnego Uranii

Poza Ziemię... Historia lotów międzyplanetarnych
"Poza Ziemię... Historia lotów międzyplanetarnych" to tytuł nowej książki Krzysztofa Ziołkowskiego, wydanej przez wydawnictwo PWN. To pierwsze na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowe ujęcie problematyki badań Układu Słonecznego metodami technik kosmicznych. Autor był przez wiele lat redaktorem naczelnym "Uranii" (w latach 1983-1997).

Książka "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci"

Mały astronom. Przewodnik dla dzieci
Przedstawiamy książkę o astronomii skierowaną do dzieci, która ukazała się w ostatnich miesiącach. Jest to "Mały astronom. Przewodnik dla dzieci" z serii "Dzielni-samodzielni".

Sztuka promocji nauki - poradnik dla naukowców

Sztuka promocji nauki
W połowie marca ukazała się bezpłatna książka skierowana do naukowców, która jest poradnikiem jak opowiadać o nauce "zwykłym ludziom" i w jaki sposób promować wyniki swoich badań.

Książka dla dzieci: "Kosmos. Gwiezdna podróż"

Książka "Kosmos. Gwiezdna podróż"
29 marca ukazała się książka dla dzieci pt. "Kosmos. Gwiezdna podróż". Jest to bogato ilustrowana pozycja, która pozwoli najmłodszym czytelnikom poznać tajemnice Wszechświata. „Wsiadaj do wehikułu i ruszaj w nieznane jak prawdziwy astronauta!” - zachęca wydawca.

Ukazał się pierwszy tom "Proceedings of the Polish Astronomical Society"

XXXVI Polish Astronomical Society Meeting - proceedings
Niedawno ukazał się drukiem pierwszy tom nowej serii wydawniczej "Proceedings of the Polish Astronomical Society", w której publikowane będą materiały z różnych konferencji astronomicznych. Tom 1 zawiera materiały z 36. Zjazdu PTA w Warszawie.

Nowe opowiadania starego astronoma

Nowe opowiadania starego astronoma
Nakładem Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (PTA) ukazała się książka pt. "Nowe opowiadania starego astronoma", która jest kontynuacją bestsellerowego zbioru felietonów profesora Józefa Smaka o różnych zagadnieniach astronomicznych. Książka jest dostępna w sklepie internetowym. Polecamy jej zakup i lekturę!

Strony

Subscribe to RSS - książki