Planetarium Śląskie

Wideorelacja z 61. Olimpiady Astronomicznej

Obejrzyjcie relację wideo z przebiegu 61. Olimpiady Astronomicznej, której finał odbył się w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Rozstrzygnięto finał 61. Olimpiady Astronomicznej

Znamy wyniki 61. Olimpiady Astronomicznej, której finałowe zawody trwały od 8 do 11 marca w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Zwyciężczynią została Anna Olechowska z Warszawy.

Planetarium Śląskie do końca 2020 r. zostanie rozbudowane i zmodernizowane

Planetarium Śląskie po przebudowie - projekt
Do końca 2020 r. potrwać ma rozbudowa i modernizacja Planetarium Śląskiego. Nowe pomieszczenia powstaną we wzniesieniu będącym dziś podstawą dla charakterystycznego zabytkowego obiektu. Inwestycję samorządu województwa wesprą środki unijne i budżet państwa.

60. Olimpiada Astronomiczna - zostało kilka dni na zgłoszenia

Jeszcze tylko do poniedziałku 17 października 2016 r. można nadsyłać rozwiązania pierwszej serii zadań 60. Olimpiady Astronomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem olimpiady jest Planetarium Śląskie. "Urania" co roku wspiera olimpiadę, m.in. publikuje treść zadań oraz przykładowe rozwiązania z lat ubiegłych.

Astronarium nr 29 o planetariach

Tym razem tematem telewizyjnego serialu naukowego "Astronarium" będą planetaria. Zobaczymy całą ich różnorodność: wielkie w Chorzowie, supernowoczesne w Łodzi, szkolne w Potarzycy, a nawet mobilne. Premiera odcinka w środę 5.10.2016 r. o godz. 15:35 w TVP 3, a powtórka po północy i w czwartek.

W Chorzowie zakończyła się 59. Olimpiada Astronomiczna

59. Olimpiada Astronomiczna - uczestnicy
Zakończyły się zawody finałowe szkolnej 59. Olimpiady Astronomicznej, które odbywały się w dniach 3-6 marca 2016 r. w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Torunia.

Nie żyje dr Henryk Chrupała

Dr Henryk Chrupała
25 stycznia w Katowicach w wieku 77 lat zmarł dr Henryk Chrupała, wybitny popularyzator astronomii, wieloletni dyrektor Planetarium Śląskiego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, członek Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, autor blisko połowy zadań szkolnej Olimpiady Astronomicznej. Pogrzeb odbędzie się 31 stycznia w Katowicach.
Subscribe to RSS - Planetarium Śląskie