Polskie Towarzystwo Astronomiczne

KosmoSzkoła z PAK - ostatnie dni konkursu

Do końca października można nadsyłać zgłoszenia w konkursie "KosmoSzkoła z Polską Agencją Kosmiczną" prowadzonego przez Uranię. To szansa na wygranie dofinansowania szkolnej pracowni astronomicznej. Zachęcamy do udziału!

Astronomia pozostanie osobną dyscypliną naukową!

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uwzględnił argumenty astronomów i ogłosił dzisiaj, iż astronomia pozostanie samodzielną dyscypliną naukową w nowym podziale dyscyplin naukowych i artystycznych opracowanym przez Ministerstwo.

Startuje konkurs KosmoSzkoła na projekt edukacyjny z zakresu astronomii

Czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”, Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polska Agencja Kosmiczna ogłaszają konkurs dla szkół, nauczycieli i uczniów na projekt edukacyjny dotyczący astronomii. Pula nagród w konkursie to 8000 złotych.

Minister Gowin prosi astronomów o cierpliwość

Jarosław Gowin
W środę 5 września Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wypowiedział się na antenie Polsat News w sprawie projektu nowej listy dyscyplin naukowych, który wzbudził liczne protesty m.in. z powodu usunięcia astronomii z listy samodzielnych dyscyplin. Zadeklarował iż analizuje nadesłane uwagi i poprosił astronomów o cierpliwość.

Rusza konkurs dla młodzieży ESO Astronomy Camp 2018

Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) ogłasza konkurs dla młodzieży, w którym nagrodą jest udział w międzynarodowym obozie astronomicznym w obserwatorium we włoskich Alpach. W Polsce konkurs jest prowadzony we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym.

Ratujmy polską astronomię - co piszą media?

Astronomowie protestują przeciwko usunięciu ich dziedziny z listy samodzielnych dziedzin naukowych w projekcie MNiSW. W szczególności dniach 30-31 sierpnia zamieścili publiczną petycję, którą w tak czasie podpisało prawie 8000 osób. Sprawą zainteresowały się też liczne media. Oto wybór materiałów medialnych.

Wielkie poparcie dla akcji "Ratujmy polską astronomię"

Ratujmy polską astronomię
Polskie Towarzystwo Astronomiczne zamieściło podziękowania za wsparcie oraz podsumowanie akcji "Ratujmy polską astronomię" przeprowadzonej 30-31 sierpnia. W jej ramach zbierano poparcie pod apelem do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o rezygnację z pomysłu usunięcia astronomii z listy samodzielnych dyscyplin naukowych.

Strony

Subscribe to RSS - Polskie Towarzystwo Astronomiczne