Urania w Internecie

"Astroturystyka" - nowy dział tematyczny w portalu Uranii

Różne formy astroturystyki
Co prawda kończą się wakacje, ale turystyka astronomiczna może trwać przez cały rok. Zapraszamy do nowego działu tematycznego na stronach Uranii, noszącego nazwę Astroturystyka. Przedstawiamy w nim główne gałęzie turystyki związane z astronomią, podstawowe definicje dotyczące tego typu podróży oraz najbardziej popularne produkty astroturystyczne.

Dział o kometach w portalu Uranii

Prezentujemy kolejny dział tematyczny w portalu Uranii. Tym razem przygotowaliśmy kilkanaście artykułów o kometach, w tym zestawienie komet odkrytych przez Polaków.

"Ciemne Niebo" - nowy dział tematyczny w portalu Uranii

Zanieczyszczenie świetlne w Europie
Zapraszamy do nowego działu tematycznego na stronach Uranii, noszącego nazwę Ciemne Niebo. Będziemy w nim opisywać wszelkie aspekty związane z zanieczyszczeniem świetlnym, w tym najważniejsze inicjatywy zmierzające do walki z tym zjawiskiem.

Zeskanowane „Postępy Astronomii” dostępne w sieci

Do tej pory w naszym cyfrowym archiwum prezentowaliśmy archiwalne numery "Uranii". Teraz pora na drugi z tytułów, które po połączeniu dały współczesną "Uranię", czyli "Postępy Astronomii". Od razu udostępniamy bardzo dużą partię: kompletne roczniki od 1953 aż do 1990 roku.

1000 fanów Uranii na Facebooku

Liczba polubień profilu Uranii w serwisie Facebook przekroczyła tysiąc! Cieszymy się z tak dużego grona fanów naszego czasopisma i portalu. "Urania - Postępy Astronomii" to najstarsze polskie czasopismo poświęcone astronomii i badaniom Kosmosu, a dodatkowo prowadzi także portal internetowy www.urania.edu.pl.

Wystartowało forum dyskusyjne Uranii oraz Astronarium

Forum dyskusyjne Uranii i Astronarium
Od dzisiaj możecie korzystać z forum dyskusyjnego portalu Uranii. Dodatkowo będzie ono funkcjonować jako forum dyskusyjne programu telewizyjnego "Astronarium". Możecie z niego korzystać do zgłaszania uwag do czasopisma, do portalu albo do programu telewizyjnego, a także podyskutować na wszelkie inne tematy związane z Kosmosem. Zapraszamy!

1000 stron w portalu Uranii

Portal Uranii - zrzut ekranu
Liczba artykułów i innych materiałów w zasobach portalu Uranii przekroczyła tysiąc. „Urania – Polski Portal Astronomiczny” jest skierowany do miłośników astronomii, uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich innych osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o badaniach kosmosu. Zachęcamy do odwiedzin i lektury!

Strony

Subscribe to RSS - Urania w Internecie