Przygody Małej Uranii na Dzień Dziecka

W "Uranii" będzie drukowany komiks dla dzieci w odcinkach! Początek już w najbliższym numerze 3/2018, który jest obecnie szykowany do druku.

W najnowszym numerze 3/2018 Uranii przygotowaliśmy specjalny prezent dla wszystkich dzieci, dwie strony komiksu "Przygody Uranii w kosmicznej otchłani". Autorami są nasi redakcyjni weterani, Maciej Mikołajewski (słowa) i Jacek Drążkowski (rysunki).

Zapotrzebowanie na taki komiks i pomysł tytułowej postaci - małej dziewczynki o imieniu Urania - podsunęła nam jakiś czas temu Agata Langer, m.in. prezes Fundacji Przyjaznej Edukacji KOMETA i organizatorka obozów naukowych dla dzieci "Przygody Młodych Odkrywców" w StrefaOdkrywcy.pl.

Po wielu miesiącach prób i przemyśleń wreszcie zdecydowaliśmy się na premierę "Przygód". Jeżeli się spodoba, będą kolejne odcinki. W zamierzeniu miałyby w dowcipny i lapidarny sposób komentować bieżący numer "dużej" Uranii. Ten najbliższy, ukaże się w połowie czerwca.

Oto dwie przykładowe plansze komiksu:

Prędkość światła jej fraszka i dziecinna igraszka
Taki z niej galaktyczny podróżnik
Tysiąc razy czy milion, niż przewidział sam Einstein
Niezależnie, w ośrodku czy w próżni.

Moc galaktyk wzdłuż toru, gdy się frunie po Polu
Hubble’a imię noszącym — to zaszczyt!
Aż błękitną planetę spotka właśnie, gdy Kolumb
Swą wyprawą próbował odpłaszczyć.