Kosmiczne perspektywy edukacji XXI wieku, czyli kolejna edycja Kosmiting Summit

Plakat konferencji Kosmiting Summit

Inspirujmy się nawzajem, odkurzajmy zapomniane obserwatoria i zaprzęgnijmy każdy wolny teleskop do popularyzacji astronomii!

W imieniu Organizatorów zapraszamy na kolejną edycję konferencji Kosmiting Summit, której celem jest zapełnienie mapy Polski prężnie działającymi placówkami edukacji astronomii.

Jeżeli:

• opiekujesz się obserwatorium astronomicznym i szukasz pomysłów jak zainteresować lokalną społeczność,
  • planujesz stworzyć w swojej okolicy szkolne/edukacyjne obserwatorium astronomiczne,
  • jesteś nauczycielem, edukatorem, popularyzatorem szukającym inspiracji lub chcącym podzielić się swoim doświadczeniem,
  • jesteś naukowcem chętnym na współpracę nauka-oświata,

koniecznie zarejestruj się już dziś!

Uczestnicy konferencji będą mogli przedstawić swoje pomysły, doświadczenia, projekty itp. podczas jednej z wielu sesji referatowych (wstępnie przewidywane jest około 10-15 minut na prezentację) lub na plakatach, które będą wywieszone w sobotę.

Dodatkowo w pierwszy dzień konferencji w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się Mini Piknik Naukowy, na który tłumnie przybędą uczniowie andrychowskich szkół. Odbiorcami pikniku będą również uczestnicy konferencji, którzy chodząc między stoiskami będą mogli powymieniać się doświadczeniami i złapać pomysły, jak popularyzować astronomię w ciekawy sposób.

Gorąco zachęcamy do zarejestrowania swojego mini stoiska. Można przygotować pokazy, doświadczenia, ale też zaprezentować swój produkt lub projekt, który ma szansę zainteresować innych edukatorów.

Wstępnie proponowane tematy sesji referatowych:

• projekty edukacyjne,
  • uczniowskie projekty naukowe,
  • współpraca nauka–oświata,
  • działalność edukacyjnych organizacji i obserwatoriów astronomicznych,
  • ciemne niebo,
  • sprzęt astronomiczny (nowinki, teleskopy automatyczne/robotyczne, projekty DIY).

Rejestracja jest otwarta do 10 maja 2024 r.

Spotkajmy się, aby dyskutować o szkolnych i edukacyjnych obserwatoriach astronomicznych oraz nauczaniu i popularyzacji astronomii.

Kiedy i gdzie?
17.05 (piątek) 2024 r. – Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów
18.05 (sobota) 2024 r. – Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie, ul. Racławicka 188, 34-125 Sułkowice

Plakat konferencji