Łódź

I Konferencja Kosmiczna w Łodzi

Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej zorganizowało w Łodzi konferencję kosmiczną, która odbędzie się w dniach 8 i 9 czerwca. Zaprasza na nią uczniów szkół średnich, studentów i osoby zainteresowane kosmosem.

Drużyna Raptors potrzebuje wsparcia na wyjazd na zawody łazików studenckich w USA

Łazik zespołu Raptors z Politechniki Łódzkiej
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej, ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów "łazików marsjańskich" European Rover Challenge, potrzebuje wsparcia, aby pojechać na zawody University Rover Challenge do Stanów Zjednoczonych. Fundusze na wyjazd próbują zebrać poprzez portal PolakPotrafi.pl.

Planetaria z Gwiazdą Betlejemską w tle

Długie grudniowe noce warto wykorzystać do obserwacji nocnego nieba. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Niekiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają tego typu spotkaniom z astronomią. Warto wtedy rozważyć korzystanie z uroków spotkań pod sztucznym niebem. Przedstawiamy ofertę planetariów w różnych miastach.

Astronarium nr 29 o planetariach

Tym razem tematem telewizyjnego serialu naukowego "Astronarium" będą planetaria. Zobaczymy całą ich różnorodność: wielkie w Chorzowie, supernowoczesne w Łodzi, szkolne w Potarzycy, a nawet mobilne. Premiera odcinka w środę 5.10.2016 r. o godz. 15:35 w TVP 3, a powtórka po północy i w czwartek.

W Łodzi otwarto nowe planetarium

Od stycznia 2016 r. mamy w Polsce nowe planetarium. Nowoczesna placówkę tego typu otwarto je w Łodzi. Planetarium EC1 w Łodzi będzie stanowić część Centrum Nauki i Techniki.
Subscribe to RSS - Łódź