Cel: zostać astronautą. Rozmowa z Giulią Bassani, studentką inżynierii kosmicznej z Turynu, autorką książki „Ad Martem 12”

img

W Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie można studiować kierunki związane z badaniami kosmosu czy inżynierią kosmiczną. Niektórzy marzą nie tylko o budowaniu satelitów czy rakiet, ale nawet lataniu dzięki nim w przestrzeń kosmiczną. W czwartym odcinku „Kosmicznych Rozmów” rozmawiamy właśnie z taką osobą.

Gościem podcastu „Uranii” jest Giulia Bassani, studentka inżynierii kosmicznej z Turynu i autorka książki science-fiction „Ad Martem 12”. Z Giulią rozmawiamy o jej marzeniu zostania astronautką, kolejnych planach wydawniczych, studiach i tym, jak zainteresowała się rakietami i eksploracją kosmosu. Wspominamy także, jaki jest udział Włoch w przemyśle kosmicznym i załogowej eksploracji oraz jak wygląda we Włoszech astronomiczna edukacja.

Rozmowa jest w języku angielskim, tym razem nietłumaczona.

Posłuchaj w serwisie YouTube

Posłuchaj na odtwarzaczu

O czym posłuchasz w tym odcinku?

• Gdzie można studiować inżynierię kosmiczną w Polsce?
  • Czy doczekamy się następcy gen. Mirosława Hermaszewskiego?
  • Jak Giulia zainteresowała się inżynierią kosmiczną?
  • Fabuła książki „Ad Martem 12”
  • Jak łączyć zainteresowania, związane ze studiami, z twórczością literacką?
  • Rola mediów społecznościowych w promowaniu badań kosmosu i astronautyki
  • Jak będzie wyglądała kolonizacja Marsa?
  • Czy Włosi interesują się eksploracją kosmosu?
  • Jak wygląda start rakiety orbitalnej na żywo – wrażenia z wizyty w Kourou
  • Jak wyglądają studia na kierunku inżynierii kosmicznej?
  • Rekomendacje książek: Andy Weira

Przydatne linki i dodatkowe informacje

Opracował: Rafał Grabiański