Rozpoczęła się rejestracja na 4. Szkołę Kosmologiczną w Krakowie

Z dniem 1 lutego tego roku ruszyła rejestracja na dwutygodniową Szkołę Kosmologiczną - jej czwartą już edycję. Szkoła przeznaczona jest głównie dla studentów i doktorantów, ale w ubiegłych latach brali w niej także udział młodzi doktorzy.

Szkoła ma na celu zgłębianie wiedzy z zakresu kosmologii teoretycznej i obserwacyjnej. Podczas Szkoły odbędą się liczne wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów z całego świata, a także praktyczne ćwiczenia w pracowni komputerowej. Główne tematy poruszane podczas Szkoły to m. in. Ciemna Materia, Kosmiczna Sieć, CMB, ewolucja galaktyk i AGN-ów, oraz korzystanie z zasobów Wirtualnego Obserwatorium.

Tegoroczna Szkoła Kosmologiczna odbędzie się w dniach 8-22 lipca. Ze względu na okres wakacyjny i czas trwania będzie też znakomitą okazją do nawiązania nowych kontaktów naukowych - sprzyjają temu wspólne wycieczki i inne dodatkowe atrakcje. Szczegółowy program zostanie już niebawem ogłoszony na stronie wydarzenia.

Źródło: OA UJ

Zdjęcie: Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego (Fot. Marian Soida)